W obiektach mieszkalnych zawartych jest wiele instalacji, które przydają się w codziennym życiu. O ile bez stałego dostępu do energii elektrycznej, cieplnej czy wody użytkowej ludzie nie wyobrażają sobie funkcjonowania o tyle instalacja antenowa jest elementem zapewniający wyższy komfort. Przywołane wcześniej przykłady instalacji należą do grupy niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania.

Gniazda abonenckie służą do podłączenia odbiornika TV

gniazdka antenowe simonInstalacja antenowa jest natomiast dodatkiem, z którego nie każdy musi korzystać. Wiele osób rezygnuje obecnie bowiem z oglądania telewizji ze względu na problemy z dostępnością czasu. Jest to oczywiście uzależnione od charakterystyki osób zamieszkujących dany obiekt. Przykładowo dzieci bardzo często oglądają bajki, osoby starsze mają swoje ulubione programy. Osoby pracujące również lubią zrelaksować się przy swoim ulubionym programie czy serialu. Wszystko to jest możliwe jeśli w obiekcie zainstalowane są odpowiednie gniazdka umożliwiające transmisję sygnału telewizyjnego. W budynkach zamieszkania zbiorowego takich jak chociażby bloki bardzo często do tego celu przeznaczone są gniazdka antenowe simon, które umożliwiają podłączenie telewizora. Sygnał jest bowiem zbierany przez antenę główną a następnie transmitowany do mieszkań odbiorców przy pomocy rozgałęźników i odgałęźników. Gniazdka w pokojach nazywane są z kolei gniazdami abonenckimi.

Warto dodać, że rozwiązania oferowane przez firmę simon charakteryzują się wysoką jakością oraz trwałością. Jest to niezbędne w przypadku elementów instalowanych w obiektach przeznaczonych na wynajem czy sprzedaż. Niedopuszczalna jest sytuacja, w której niskiej jakości komponenty utrudniają odbiór lub wprowadzają zakłócenia do sieci. Instalując gniazda antenowe simon inwestor ma pewność poprawnej transmisji sygnału.